Ana Sayfa / Haber / Avlu

Avlu

Ekranların yeni dizisi Avlu konusu ne, oyuncuları kimler?

Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Avlu izleyicilerden tam not aldı. Diziyi yeni izlemeye başlayanlar ise Avlu dizisinin konusu ne? Oyuncuları kimler? sorularının cevabını merak ediyor. İşte Avlu dizisi hakkında merak edilenler.

Star TV’nin yeni dizisi Avlu dizi tutkunlarının dikkatini çekmeyi başardı. Avustralya dizisi Wentworth’un yasal uyarlaması olan Avlu, geçen hafta yayın hayatına başladı.Demet Evgar, Ceren Moray ve Nursel Köse’nin başrollerini paylaştığı Avlu, yayına girdiği andan itibaren kısa süre içerisinde Trend Topic listesine girerek üst sıralara yükseldi.

Dizi, Beethoven’ın Ay Işığı Sonatı parçası ile başladı. Deniz ve Hakan arasındaki kavganın üzerine düşürülen klasik müzik seçimi sahnenin etkileyiciliğini daha da artırdı. Devamında Sagopa Kajmer’in Galiba isimli parçasına yer verilen kısım izleyiciler tarafından beğeni ile karşılandı. Müziğin dramatik ögelerin taşıyıcısı olarak kullanıldığı projede Fikret Kızılok’tan Müzeyyen Senar’a pek çok usta ismin parçalarına yer verildi.

3 başarılı kadın oyuncunun karakterlerinin sahiciliği çok beğenildi.

Uzun süredir televizyon ekranlarından uzak olan Demet Evgar, Avlu projesi ile ekrana döndü.  Cezaevinin iki ağası Azra (Ceren Moray) ve Kudret (Nursel Köse) şimdiden fenomenleşen karakterler olmaya hazır. Çekimleri ve kurgusu oldukça beğenilen Avlu’yu yönetmen Yüksel Aksu, “bir masal dünyası” olarak tanımlıyor.

Aksu, “Öncelikle Avlu bir Avustralya formatı, bu formatı biz Türkiye’ye modifiye ettik. Bir masal anlatıyoruz bu dizinin bendeki farkı, beni heyecanlandıran tarafı şu, klasik hapishane dizileri ve Türk Sineması’nın oturttuğu literatürün dışında bir cezaevi dünyası kurdum. Bilindik cezaevleri dünyasının dışında, modern dünyada mimarisi güzel ama içindeki insanları bitmiş, dayanışması azalmış bir sosyolojiye tekabül ediyor. Dolayısı ile yeni bir şey olduğunu düşünüyorum. Özel ve özgün bir şey olduğunu düşünüyorum” yorumunda bulundu.

AVLU DİZİSİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Limon Film imzalı projenin başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur yer alıyor. Projenin yönetmen koltuğunda İftarlık Gazoz, Dondurmam Kaymak gibi başarılı projelere imza atan Yüksel Aksu oturuyor

Avlu,Demet Evgar,kavga

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Muhsin Yazıcıoğlu

Muhsin Yazıcıoğlu Büyük Birlik Partisi’nin kurucusu ve ilk genel başkanı olan Türk siyasetçi. Muhsin Yazıcıoğlu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir